Válasszon évet, hónapot és napot.

Vezércikk

Megtartotta a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia őszi rendes ülését

2019. szeptember 5., csütörtök

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) szeptember 3-án és 4-én - folytatva a három éve megkezdett gyakorlatot – kihelyezett ülést tartott. Ezúttal Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó, az MKPK elnökhelyettesének meghívását elfogadva Pécs adott otthont az őszi rendes ülésnek.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közleménye

2019. szeptember 5., csütörtök

Az utóbbi időben azt tapasztaltuk, hogy a közvélemény egyre fontosabbnak tekinti az ifjúság- és gyermekvédelem témáját az élet minden területén. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia kijelenti, hogy mindenütt, különösen pedig az Egyházban elfogadhatatlannak tartja és minden lehetséges eszközzel fellép a kiskorúak bántalmazása és a sérelmükre elkövetett szexuális visszaélések ellen. Sajnálattal és együttérzéssel vagyunk mindazok iránt, akik gyermekként sérelmet szenvedtek el. Imádkozunk az ilyen jóvátehetetlen cselekedetek áldozatainak lelki békéjéért, a sebek begyógyulásáért, és az elkövetők helyett bocsánatot kérünk.

Az MKPK és a KKM közösen segít Srí Lankán

2019. szeptember 4., szerda

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Állandó Tanácsa gyűjtést hirdetett a Srí Lankán Húsvétvasárnap elkövetett terrortámadásban meghalt áldozatok hozzátartozóinak megsegítésére és a károsodást szenvedett templomok helyreállításának támogatására. A nemrég lezárult gyűjtés eredményeként több mint 39 millió forint (132 ezer USD) összegű adományt tudtunk eljuttatni a colomboi érsekségen keresztül a Srí Lanka-i rászorulóknak. Az adomány részét képezi a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter döntése értelmében felajánlott 11 millió forint (37 ezer USD) gyorssegély is, amely így az MKPK segítségével került Srí Lankára.

Vers- és novellaíró pályázat a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében

2019. szeptember 2., hétfő

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében vers- és novellaíró pályázatot hirdet „Szépirodalmi pályázat Árpád-házi Szent Erzsébet életéről” címmel.
A pályázat célja, hogy a résztvevők a szépirodalom eszközeivel bemutassák Egyházunk példaadó szentje, Árpád-házi Szent Erzsébet életét, tetteit, csodáit.