Válasszon évet, hónapot és napot.

Vezércikk

Ferenc pápa fogadta Áder János köztársasági elnököt a Vatikánban

2020. február 14., péntek

Február 14-én, pénteken délelőtt Ferenc pápa magánkihallgatáson fogadta a magyar államfőt, aki feleségével és kíséretével érkezett az audienciára. Az elnök meghívta a pápát a szeptemberben tartandó nemzetközi eucharisztikus kongresszusra. A Szentatya jelezte, hogy nagyon szívesen eljönne Budapestre. Ezt százszázalékos elköteleződésnek nem lehet tekinteni, de több volt ez, mint egyszerű udvarias nyilatkozat a felkérésről - nyilatkozta később Áder János.

Prófétai felelősséggel – Konferenciát rendeztek Budapesten az MKPK szociális körleveleiről

2020. február 12., szerda

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2019-ben kiadott szociális körleveleiről rendeztek konferenciát február 12-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karának Szent II. János Pál pápa dísztermében. Jelen volt Ternyák Csaba egri érsek és Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. A tanácskozás levezető elnöke Kuzmányi István, a Magyar Kurír főszerkesztője volt.

Ferenc pápa üzenete a 28. Betegek világnapjára

2020. február 9., vasárnap

A lourdes-i Szűzanya napján, február 11-én ünnepli az Egyház a betegek világnapját. Ez alkalomból a pápa minden évben üzenetet intéz a hívekhez. Idei üzenetének témája: „Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket” (Mt 11,28)