Válasszon évet, hónapot és napot.

Vezércikk

Ökumenikus Imahét 2020. január 19-26. között

2020. január 14., kedd

Az Ökumenikus Imahét 2020. január 19-tól 26-ig tart. Az imahét anyagát a máltai keresztény testvérek állították össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „…nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk…”(ApCsel 28,2)

Zenari bíboros levélben mondott köszönetet a Magyar Katolikus Egyháznak a támogatásért

2020. január 13., hétfő

Levélben mondott köszönetet Mario Zenari bíboros, szíriai apostoli nuncius a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciának és a híveknek azért a nagylelkű támogatásért, amellyel az AVSI Alapítvány Nyitott Kórházak elnevezésű szíriai humanitárius kezdeményezését, valamint a szíriai Katolikus Karitász (Caritas Syria) munkáját támogatták.

Február 22-én szentelik püspökké és iktatják be hivatalába az új gyulafehérvári érseket

2020. január 8., szerda

A Gyulafehérvári Főegyházmegye új főpásztora, Kovács Gergely püspökké szentelése és érseki hivatalba való beiktatása február 22-én, Szent Péter apostol székfoglalásának ünnepén lesz 11 órától a gyulafehérvári székesegyházban.

A főegyházmegyei hivatal a későbbiekben közöl új tudnivalókat az ünnepségről. Erre a felemelő és ritkán adódó ünnepségre szeretettel várják a híveket és a papokat egyaránt!

Egymást segítve – Erdő Péter és Veres András közösen adott hálát húszéves püspöki jubileumán

2020. január 6., hétfő

Szent II. János Pál pápa húsz évvel ezelőtt szentelte püspökké Erdő Péter bíboros, prímást és Veres András győri megyéspüspököt, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnökét Rómában, a Szent Péter-bazilikában. Erdő Péter kezdeményezésére a két főpásztor az évforduló alkalmából hálaadó szentmisét koncelebrált január 6-án a budavári Nagyboldogasszony- (Mátyás-) templomban.

Vízkereszt, Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe

2020. január 5., vasárnap

A IV. század elejétől kezdődően lett ez a nap liturgikus ünneppé és ennek szokása gyorsan elterjedt előbb keleten, majd nyugaton. A keresztények körében 312–325 között kezdett terjedni, mint Jézus Krisztus születésének, keresztségének, a kánai menyegzőnek és a Háromkirályok (napkeleti bölcsek) látogatásának ünnepe.