Válasszon évet, hónapot és napot.
H
SZ
CS
SZ

Ökumenikus imahét

jan 19. -jan 26.

Az Ökumenikus Imahét 2020. január 19-tól 26-ig tart. Az imahét anyagát a máltai keresztény testvérek állították össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „…nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk…”(ApCsel 28,2)

Az országos ünnepi nyitó istentisztelet január 19-én, vasárnap 18 órakor lesz a Kálvin téri református templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros és igét hirdet Kondor Péter evangélikus püspök. Az ünnepi liturgiában a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa tagegyházainak vezetői szolgálnak.

Az imafüzet anyaga megtalálható a MEÖT honlapján: https://www.meot.hu/dokumentumok/2019keresztyen/oku_imahet2020.pdf

Lelkigyakorlat

A missziós kereszt Kiskunhalason

10:00 -11:00

Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek fogadja az Eucharisztikus Kongresszus jelképét, a missziós keresztet Kiskunhalason. Délelőtt 10.00 órától ünnepi Szentmisét mutat be a kiskunhalasi Szent Péter és Pál apostolok (alsóvárosi) templomban.

Szentmise

Ökumenikus Imahét záróeseménye

17:00 -18:00

Január 26-án, vasárnap 17 órakor Budapesten, az Avilai Nagy szent Teréz templomban zsidó-keresztény imaórát tartanak. Az Ökumenikus Imahét záróeseményén részt vesz Erdő Péter bíboros MEÖT képviselői jelenlétében.

Találkozó