Gyakran ismételt kérdések

• Hogy tudok keresni az oldalon?

Legegyszerűbben a nagyító eszközt használva tud keresni bármilyen szövegre.
  • Hol találom a menüpontokat?

Az alábbi oldal mutatja az egyes menük elhelyezkedését.
Honlapunk menüinek elhelyezkedése

• Mit találok a főmenüben?

• Az MKPK oszlopban megtalálja a püspökök képeit és életrajzait. Magyarország latin és görög rítusú egyházmegyéinek térképét és fontos információit. Intézmények és szervezetek elérhetőségeit. Hazánkban működő Szerzetesrendek bemutatkozó oldalait és a világ püspöki konferenciáinak eltelhetőségeit.
  • A Tartalom oszlopban a Dokumentumtár tartalmazza a korábbi könyvtárunk több mint 500 kötetét, idegen nyelvű írásokat, gyűjteményeket. A Hírarchívumban 2004-től megjelent összes cikkünket megtalálja. A Kronológia menüben magyarországi katolikus egyház történetét olvashatja a X. századtól. A Lelkiség menüpontba imádságokat talál. Linktárunk az általunk javasolt, hasznos oldalak egybegyűjtött lelőhelye. Ehhez hasonló a Plébániai honlapok gyűjteménye
  • A 3. oszlopban Szentírás és Zsolozsma olvasót talál. Míg a Naptárak részben a napi Igenaptárat, az Eseménynaptárat és a Mozgó ünnepek naptárát találhatja meg.
  • A 4. oszlopban pedig szabadon kereshet honlapunk tartalmában.

• A főmenü elhelyezkedése és tartalma
    • Mit találok a Katolikus Egyház menüben?

• Itt megtalálja egyházunk felépítését, hitünk rövid összefoglalóját, mindennapi tevékenységeinkről is olvashat és a társadalomban betöltött helyünket is bemutatjuk.
    • Mit találok a Tevékenységeink menüpontban?

• Itt megtalálhatja szociális tevékenységünkhöz kapcsolódó oldalakat. Oktatási intézményeinket. A katolikus média gyűjteményünket és egyéb intézményeinket is.
    • Miért változtatják a honlap színeit?

• A honlap színei az aznapi liturgiában használatos színt tükrözik. Pl. adventben és nagyböjtben lila, karácsonyi és húsvéti időben, valamint bizonyos szentek emléknapján aranysárga. Ugyan fehér lenne, de a honlapon nehéz lett volna megoldani, ezért aranysárga a szín, amely minden színt helyettesíthet a liturgiában. Évközi időben zöld. Néhány ünnep (pl. Virágvasárnap, Nagypéntek, Szent Kereszt felmagasztalása) és a vértanúk ünnepein a piros színt használjuk.

Kérjük, hogy a honlappal kapcsolatos további kérdését küldje el a email címre és a többször előforduló kérdésekre ezen az oldalon válaszolunk!

Köszönettel a holnap szerkesztői.