Pap- és diakónusszentelések 2019-ben a Magyar Katolikus Egyházban

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Június 22-én, szombaton 10 órakor Debrecenben a Szent Anna-székesegyházban Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök áldozópappá szenteli Sziklai Dávid diakónust és szerpappá Máté Péter és Szidor János akolitust.

Egri Főegyházmegye:
Június 22-én, szombaton 10 órakor az Egri Bazilikában Ternyák Csaba egri érsek Barta Márton, Marosi Balázs, Nagy Ferenc, Thiago Jackson Pinheiro Costa akolitusokat diakónussá, és  Pintér Bálint, Resch András, Resch Tamás, Riz Attila, Soltész Ádám diakónusokat pedig áldozópappá szenteli.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye:

Június 15-én, szombaton 10.30 órakor , az Esztergomi Főszékesegyházban Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek áldozópappá szenteli Fehér Zoltán diakónust és diákónussá szenteli Gyurász Krisztiánt, Harangi Tibort, Lőw Gergelyt, Máté János Kristófot.

Győri Egyházmegye:
Június 15-én, szombaton 10 órakor Győrben a Nagyboldogasszony-székesegyházban Veres András győri megyéspüspök ünnepi szentmise keretében áldozópappá szenteli Both Zoltán, Méry László és Varga Gábor diakónusokat.

Hajdúdorogi Főegyházmegye:
Június 16-án, vasárnap10 órakor Debrecenben a Főszékesegyházban (Attila tér 1.) Kocsis Fülöp érsek-metropolita pappá szenteli  Troszt Máté diakónust.
Június 29-én, szombaton  10 órakor Hajdúdorogon, az Istenszülő templomba vezetése székesegyházban (Tokai út 2.) Kocsis Fülöp érsek-metropolita pappá szenteli Kruppa Kirillt.
Június 30-án, vasárnap 10 órakor Dunakeszin a Szent Péter és Pál templomban.) Kocsis Fülöp érsek-metropolita Árkosy Viktort diákónussá és Elek Antalt pappá szenteli.
Július 7-én, vasárnap 10 órakor Budapesten a Rószák terén .) Kocsis Fülöp érsek-metropolita
pappá szenteli   Czirják Jánost.
július 20-án, szombaton 10 órakor Hajdúdorogon, az Istenszülő templomba vezetése székesegyházban (Tokai út 2.) Kocsis Fülöp érsek-metropolita pappá szenteli Debreczeni Andrást.
Augusztus 6-án, kedden 10 órakor Debrecenben a Főszékesegyházban (Attila tér 1.) Kocsis Fülöp érsek-metropolita pappá szenteli Káplár Mártont

Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye:
Augusztus 10-én, szombaton 10 órakor Baján a Szent Szív templomban Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek állandó diakónussá szenteli Sándor László akolitust.
November 12-én, kedden 16 órakor a kalocsai Nagyboldogasszony Főszékesegyházban Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek pappá szenteli Stefszki Ferenc, és Polyák Balázs akolitusokat.
December 26-án a főpásztor akolitusokat szentel diakónussá a kalocsai Nagyboldogasszony Főszékesegyházban.

Kaposvári Egyházmegye:
Június 29-én, szombaton 10.30 órakor Kaposváron a Nagyboldogasszony Székesegyházban Varga László megyéspüspök Pisztora Ferenc, Tölgyesi Dávid, Koszoru Péter, Vida Zoltán diákónusokat pappá szenteli.

Miskolci Egyházmegye:
Június 10-én, hétfőn 10 órakor Homrogdon a Szent Liturgia keretében Orosz Atanáz miskolci püspök diakónussá szenteli Troszt Ákos papnövendéket.
Június 24-én, hétfőn 10 órakor Miskolcon a Nagyboldogasszonyról nevezett Püspöki Székesegyházban (Miskolc, Búza tér) Orosz Atanáz, a Miskolci Egyházmegye püspöke, kezdődő ünnepi Szent Liturgián pappá szenteli Varga Csaba diakónust.

Pécsi Egyházmegye:
Június 15-én, szombaton a Pécsi Székesegyházban Udvardy György pécsi megyéspüspök pappá szenteli Kárász Gábor, Kovács József, Molnár Erik diakónusokat

Székesfehérvári Egyházmegye:
Június 24-én, hétfőn 10 órakor a Prohászka emléktemplomban - a székesfehérvári egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén - Spányi Antal megyéspüspök pappá szenteli Lindmayer Miklóst, Mészáros Barnabást, Mitrovics Zsoltot, Sisa István Lénárd, és diakónussá Győri Balázs Istvánt. Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai a szolgálat kegyelmeiért a rubinmisés Makó Dávid (65. év; szentelés 1954-ben), a gyémántmisés Harangozó Imre (60. év; szentelés 1959-ben) és az aranymisés Záborszky Kálmán (50. év; szentelés 1969-ben) paptestvérekért.

Szombathelyi Egyházmegye
Június 15-én, szombaton 10 órakor Szombathelyen a Székesegyházban áldozópappá szenteli Székely János megyéspüspök Bóka Balázs papnövendéket.

Váci Egyházmegye:
Június 22-én, szombaton 10 órakor a váci Székesegyházban szentmise keretében Beer Miklós váci megyéspüspök áldozópappá szenteli Bógár Zsolt átmeneti diakónust. A szertartás során Hugyecz Balázst, Ondi Alexet átmeneti diakónussá, valamint Szabad Attilát állandó diakónussá szenteli a megyés főpásztor.

Veszprémi Főegyházmegye:
Június 7-én, pénteken 10.30 órakor a veszprémi Szent Mihály Bazilikában Márfi Gyula érsek
Mokos Jánost diakónussá szenteli.
Június 14-én, pénteken 10.30 órakor a veszprémi Szent Mihály Bazilikában Márfi Gyula érsek dr. Kulcsár Dávid, Meleg Sándor Máté és Tamás Zoltán diakónusokat pappá szenteli.