1Akkor Jézust a Lélek a pusztába vezette, hogy megkísértse az ördög.

2Miután negyven nap és negyven éjjel böjtölt, végül megéhezett.

3Ekkor odament hozzá a kísértő, és ezt mondta:
– Ha Isten Fia vagy, mondd, hogy ezek a kövek változzanak kenyérré!

4Ő így válaszolt:
– Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.

5Ekkor magával vitte az ördög a szent városba, és a Templom oromzatára állította,

6és így szólt hozzá:
– Ha Isten Fia vagy, vesd le magad, mert meg van írva: Angyalainak parancsol a te érdekedben, és ők tenyerükön hordoznak téged, hogy kőbe ne üsd a lábad.

7Jézus ezt mondta neki:
– Az is meg van írva: Ne kísértsd az Urat, a te Istenedet!

8Majd magával vitte az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatta neki a világ minden országát és azok dicsőségét,

9és ezt mondta neki:
– Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem.

10Ekkor így szólt hozzá Jézus:
– Távozz, Sátán! Meg van írva ugyanis: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

11Ekkor elhagyta az ördög, és íme, angyalok jöttek, és gondoskodtak róla.

12Amikor Jézus meghallotta, hogy Jánost fogságba vetették, visszatért Galileába.

13Majd elhagyta Názáretet, elment, és a tengerparti Kafarnaumban, Zebulun és Naftali vidékén telepedett le,

14hogy beteljesedjék, amit Izajás prófétált:

15Zebulun földje, Naftali földje, a Tenger melléke, a Jordánon túl, pogányok Galileája!

16A nép, amely a sötétségben ült, nagy fényességet látott; és akik a halál földjén és árnyékában ültek, azoknak világosság támadt.

17Ettől fogva Jézus hirdetni kezdte: „Térjetek meg, mert közel van a mennyek országa!”

18Amikor a Galileai-tenger partján járt, meglátott két testvért – Simont, akit Péternek hívtak, és testvérét, Andrást –, amint éppen a tengerbe vetették hálójukat. Halászok voltak ugyanis.

19Így szólt hozzájuk: „Gyertek, kövessetek! Emberek halászává teszlek titeket.”

20Ők pedig azonnal otthagyták hálóikat, és követték.

21Miután továbbment, meglátott két másik testvért, Jakabot, Zebedeus fiát és testvérét, Jánost, amint a bárkában atyjukkal, Zebedeussal együtt hálóikat javítgatták, és őket is hívta.

22Ők pedig azonnal otthagyták a barkát és atyjukat, és követték.

23Bejárta egész Galileát, tanított zsinagógáikban, hirdette a mennyek országának örömhírét, és a nép körében meggyógyított mindenféle betegséget és bajt.

24Híre elterjedt egész Szíriában. Hozzá vitték a sokféle betegségtől és kíntól gyötört szenvedőket – megszállottakat, holdkórosokat, bénákat –, és ő meggyógyította őket.

25Nagy sokaság követte Galileából, a Dekapolisz vidékéről, Jeruzsálemből, Júdeából és a Jordánon túlról.