Pap- és diakónusszentelések 2022-ben a Magyar Katolikus Egyházban

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban 21 újmisés pappal és 16 diákónussal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Június 25-én, szombaton, 10 órakor, Debrecen, Szent Anna-székesegyházban Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök áldozópappá szenteli Tóth László Gábor  diakónust és diakónussá szenteli Mike Ervin akolitust.

Egri Főegyházmegye:
Június 18-án, szombaton 10 órai kezdettel Egerben az egri főszékesegyházban Ternyák Csaba egri érsek áldozópappá szenteli Michele Gervasoni, Hágen Pál Tamás, Herbst Ádám, Kerekes Gábor, Péter Vilmos, Carlos Sirer Melis diakónusokat és diakónussá szenteli Czárán Bálint, Pietro Trevisan akolitusokat.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye:
Június 18-án, szombaton 10 óra 30 perckor az esztergomi Nagyboldogasszony és Szent Adalbert Főszékesegyházban Erdő Péter bíboros, prímás, érsek áldozópappá szenteli Bársony Árpád, Farkas Ferenc Ákos és Szűcs Bálint Géza diakónusokat és diakónussá szenteli Faragó András és Héray Márton FSO akolitusokat.

Győri Egyházmegye:
Június 18-án, szombaton 10 órakor, Győrben, a Nagyboldogasszony-székesegyházban Veres András megyéspüspök áldozópappá szenteli Fülöp Tamást és Licz Csaba Zsoltot,
Gulyás Vilmos, Hencz Márton és Palatinus Kristóf diakónusokat.

Hajdúdorogi Főegyházmegye:

Június 26-án, vasárnap a 9 órakor kezdődő Szent Liturgián, Hajdúdorogon, az első-székesegyházban Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya pappá szenteli Tóth Elek diakónust.
Július 3-án, vasárnap a 10 órakor kezdődő Szent Liturgián, debrecen-csapókerti görögkatolikus templomban, Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya diakónussá szenteli Gedeon Tamás alszerpapot.
Augusztus 6-án, szombaton a 10 órakor kezdődő Szent Liturgián, a hajdúböszörményi görögkatolikus templomban Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya diakónussá szenteli Simon Péter alszerpapot.
Augusztus 20-án, szombaton a 10 órakor kezdődő Szent Liturgián, Debrecenben, az Attila téri Főszékesegyházban Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya pappá szenteli Domokos Zsolt diakónust.

Székesfehérvári Egyházmegye:
Június 23-án, csütörtökön 10 órakor ünnepi szentmise keretében a Prohászka emléktemplomban Spányi Antal megyés püspök pappá szenteli Arany Ferenc és Ébner Vilmos diakónusokat, és diakónussá Bakos Áron és Szlama Ákos akolitusokat. Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai is a szolgálat kegyelmeiért: Molnár László vasmisés, Makó Lajos gyémántmisés, Filó Kristóf aranymisés, Harkai Gábor ezüstmisés atyák.

Szombathelyi Egyházmegye:
Június 25-én, szombaton 10 órakor Szombathelyen, a Sarlós Boldogasszony Székesegyházban Székely János megyéspüspök áldozópappá szenteli Rácz Ágoston diakónust és diakónussá szenteli Bodorkós Áron, Kirchknopf Gergely, Szántó Adrián, Vigh Balázs akolitusokat.

Váci Egyházmegye:
Június 18-án, szombaton 10 órakor, Vácon, a Szent Anna piarista templomban Marton Zsolt megyéspüspök diakónussá szenteli Szabó Gábor és Urbán Gábor akolitusokat.

Veszprémi Főegyházmegye:
Június 17-én, pénteken 10 órakor, Keszthelyen a Kis Szent Teréz bazilikában Udvardy György veszprémi érsek áldozópappá szenteli Solymos András valamint Tüttő Ágoston diakónusokat.