Január 20-án, vasárnap kezdetét veszi az ökumenikus imahét

Az országos nyitó istentisztelet 2019. január 20-án, vasárnap 18 órakor lesz a Deák téri evangélikus templomban. Igét hirdet Dr. Szabó István református püspök, szentbeszédet mond dr. Erdő Péter bíboros. A liturgiában a MEÖT tagegyházainak vezetői szolgálnak.

Minden imahétnek van jellegzetessége. Az imaheti anyagot összeállító indonéz testvérek azt kérték, hogy idén két kartont/cédulát készítsünk elő minden résztvevő számára. Az istentisztelet során arra kérjük a gyülekezetet, gondolkodjanak el azon, hogyan köteleződhetnek el az igazságosság, az irgalom és az egység egy konkrét cselekedete mellett. Majd arra szólítjuk őket, hogy írják le mindkét kartonra a saját konkrét vállalásukat. Mindenki az egyik lapocskát az ingére helyezi. A másikat összegyűjtjük a felajánlás alatt, és a kereszt alá helyezzük. Az istentisztelet végén ezeket szétosztjuk a távozók között, hogy mindenki imádkozhasson a másik által vállalt feladatért. Ezeket az istentisztelet elején el kellene magyarázni, és a prédikáció során is vissza kellene térni rá.

Az imahét füzete pdf formátumban megtalálható a csatolmányban.