Teréz Anya Nővérei, Missionaries of Charity, pápai jogú női szerzetesrend

A közösség hitvallása

A közösség hivatása: szegények szolgálata.

Bemutatkozás

A Szeretet Misszionáriusai rendet Agnes Bojaxin Loretto Rendi nővér alapította, amelyet 1950. október 7-én hagyott jóvá a Szentszék. A Rendi központ az indiai Kalkuttában van. A rend célkitűzése a fogadalom negyedik pontja értelmében a szegények legszegényebbjeinek szolgálata (fizikai és lelki szegények, az éhezők és szomjazók, ruhátlanok és hajléktalanok, betegek: leprások, szenvedélybetegek, elhagyottak, kitaszítottak, szeretethiányban szenvedők, akiket az abortusz és az eutanázia veszélye fenyeget stb.). Az irgalmasság testi és lelki cselekedeteit gyakorolják, hogy Jézus szeretetszomját - amelyet a lelkek iránt érez - csillapítani tudják Szűz Mária segítségével. A rend mottója: Jézusért tesszük.

Magyarországon 1989. június 16-án telepedtek le az első nővérek Érd-Parkvárosban egy üres plébániaépületben. Onnan jártak be naponta Budapestre, s kezdték a családokat, elhagyottakat látogatni plébániáról kapott címek alapján. Következő lépcsőfok a budapesti IX. kerületben levő Bokréta utcai ruharaktár és ruhaosztás beindítása volt. A begyűjtött ruhaneműt a rászorulókhoz juttatták el. Amikor a budapesti VIII. kerületben levő Tömő utcában 1990-ben felépült a konyha 100 személyes ebédlővel, megkezdték az ebédosztást napi 250-300 személy részére. Ezek után kétfelé vált a magyarországi rend tevékenysége, Érden anyaotthont nyitottak, ahol átmeneti elhelyezést nyújtanak hajléktalan anyák és gyermekeik részére. A világon kb. 5000 nővér dolgozik kb. 650 házban.

Egyházjogi státusza: pápai jogú női szerzetes intézmény.
A közösség jogi személy.

A közösség nemzetközi központja:

Superior General Sr. M. Prema MC
Cím: 54/A A.J.C. Bose Road; Calcutta 700016 WB.; India
Tel.: 0091+(33)24-27-15

A közösség magyar központja:

Bilung Mary Romana MC vezető nővér
Cím: 1083 Budapest, Tömő u. 19.
Tel.: (1) 334-2151

Szeretet Misszionáriusai további házak:

Cím: 2030 Érd, Nyírfa u. 5.
Tel.: (23) 372-055

Cím: 3533 Miskolc, Ötödik.u.1.
Tel.: (46) 379-061