1Dávid (vagy) Jeremiás zsoltára. Babilon folyóvizei mellett, ott ültünk és sírtunk, midőn Sionról emlékezénk.

2A fűzfákra függesztettük benne hangszereinket.

3Mert ott, kik elvittek és fogságban tartottak minket, énekszót kivántak tőlünk: „Zengjetek nekünk éneket Sion énekeiből.“

4Hogyan énekeljük az Úr énekét idegen földön?

5Ha elfeledkezem rólad, Jerusalem! legyen elfeledve jobb kezem.

6Torkomhoz ragadjon nyelvem, ha meg nem emlékezem rólad, ha nem teszem Jerusalemet fővígaságomnak.

7Emlékezzél meg, Uram! Édom fiairól Jerusalem napján, kik mondák: Pusztítsátok el, pusztítsátok el azt alapjáig.

8Babilon inséges leánya! boldog, ki visszaadja neked fizetésedet, melylyel te nekünk fizettél.

9Boldog, ki megragadja s a kősziklához csapja kisdedeidet.