Szent Henrik császár

július 13.

Szent II. Henrik császár bajor herceg volt, Szent István sógora. Német királlyá választották. A pápa 1014-ben római császárrá koronázta. A szent császár teste a tőle alapított bambergi székesegyházban nyugszik, feleségével, Szent Kunigundával együtt.

Johann David Passavant: II. Henrik király, 1840, Majna-Frankfurt, Römer, KaisersaalJohann David Passavant: II. Henrik király, 1840, Majna-Frankfurt, Römer, Kaisersaal

Egész élete összefonódott az egyház életével. Minden erejével támogatta az egyházi reformokat, a szerzetesrendeket. Igen sokat áldozott a templomok építésére. Több püspökséget alapított. Az általa épített bambergi székesegyházban van eltemetve. III. Jenő pápa 1146-ban iktatta a szentek sorába.

Bővebben

Szentek általános miséje, 326.

Választható olvasmányok

Mik 6, 6-8
Megmondom neked, ó, ember, mit kíván tőled az Úr.

Mt 7, 21-27
A bölcs ember házát sziklára építteti, a balga pedig homokra.