Válasszon évet, hónapot és napot.
SZ
CS
SZ

Szakrális Művészetek Hete

szept 18. -szept 27.

Erdő Péter bíboros nyitja meg a Benne az élet volt, s az élet volt az emberek világossága című időszaki kiállítást és a Szakrális Művészetek Hetét a Magyar Nemzeti Múzeumban szeptember 18-án 15 órakor. A Szakrális Művészetek Hete honlapja

Szent Gellért Fesztivál Szegeden

szept 22. -szept 26. Szeged

Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök és Kozma Gábor, a Gál Ferenc Hittudományi Főiskola rektora védnökségével rendezik meg a II. Szent Gellért Fesztivált Szegeden szeptember 22-26. között. További részletek

Találkozó

A megváltós nővérek budapesti ünnepe

egész nap Budapest

Pápai Lajos győri megyéspüspök mutat be szentmisét az Isteni Megváltóról nevezett Nővérek Kongregációja alapításának 160. évfordulója alkalmából a Szent Imre-plébániatemplomban (Budapest XI., Villányi út 25.) szeptember 24-én 11 órakor.

Teremtésvédelmi előadás-sorozat

egész nap Budapest

Az Országos Lelkipásztori Intézet, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola és a Teremtésvédelem munkacsoport előadás-sorozatot szervez a teremtésvédelmi gondolat megerősödéséért az MKPK irodaházában (Budapest VI., Városligeti fasor 42.). A nyitóelőadáson, szeptember 24-én 18 órakor Udvardy György esztergom-budapesti segédpüspök mutatja be a tavaly megjelent Felelősségünk a teremtett világért című püspökkari körlevelet.

Találkozó

XVI. Benedek legújabb enciklikája magyar fordításban

egész nap Budapest

XVI. Benedek pápa Szeretet az igazságban című enciklikájának magyar fordítását Erdő Péter bíboros, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, Beran Ferenc, a fordítás lektora és Farkas Olivér, a Szent István Társulat igazgatója mutatja be szeptember 24-én 9 órakor az MKPK székházában (Budapest VII., Városligeti fasor 45.).

Találkozó

Szent Pál és a pogány irodalom

szept 24. -szept 26. 19:00 Szeged

Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök és Jakubinyi György gyulafehérvári érsek védnökségével rendeznek biblikus konferenciát Szegeden a Gál Ferenc Hittudományi Főiskolán (Dóm tér 6.) szeptember 24-26. között. A rendezvény mottója: Szent Pál és a pogány irodalom. A konferencia részletes programja