A világméretű szentségimádáshoz a hazai egyházmegyék is csatlakoznak

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a Szentatya által vezetett szentségimádással egy időben a fővárosi Szent István-bazilikában tart ugyanilyen szándékkal liturgiát. A kecskeméti társszékesegyházban Bábel Balázs érsek vezet szentségimádást, Győrben Pápai Lajos, Pécsett pedig Udvardy György megyéspüspök vezetésével kerül sor adorációra. A debreceni, a kaposvári, a szegedi, székesfehérvári, szombathelyi és veszprémi székesegyházak is csatlakoznak a Szentatya kezdeményezéséhez.

A görög katolikusok eltérő liturgiájuk miatt kicsit különlegesebb módon vesznek részt a világszintű imádságban. A hajdúdorogi székesegyházban alkonyati istentiszteleten vehetnek részt a hívek 17 órától, amelyet Kocsis Fülöp megyéspüspök vezet. A Miskolci Apostoli Exarchátus székesegyházában Szent Liturgiával kapcsolódnak a kezdeményezéshez.