Sigmaringeni Szent Fidél áldozópap és vértanú

április 24.

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.

Sigmaringeni Szent Fidél áldozópap és vértanúSigmaringeni Szent Fidél áldozópap és vértanú

A doktori fokozat elnyerése előtt egy főúri fiatalokból álló társaság vezetőjeként hat év alatt bejárta Németország, Franciaország, Itália és Spanyolország jórészét. Tudósokkal ismerkedett, nyelveket tanult, de a szegényeken is mindég igyekezett segíteni. Keresett ügyvédként Einsisheimben a "szegények ügyvédje" volt, híres a nagyon tiszteletteljes és nyugodt tárgyalási módjáról.

Előkelő svájci családból származott. Előbb ügyvéd volt, majd pappá szenteltette magát, és a kapucinus rendbe lépett. Róma Svájcba küldte hithirdetőnek, ahol mint a Hittérítő Kongregáció első vértanúja fejezte be életét Seewies-ben. A protestánsok a templomban agyonverték 1622. április 24-én. XIV. Benedek pápa avatta szentté 1746-ban.

forrás: Hankovszky Miklós

Példája:
Aki közületek a legnagyobb, az legyen a többiek szolgája!

Bővebben

Vértanúságát magasztaljuk a szentmise kezdőénekében: Szentjeidet, Urunk, örök világosságod világába vezetted. Övék a boldog örökkévalóság.

FELHÍVÁS A BŰNBÁNATRA
Testvéreim! Keresztény életünk teljes elkötelezettséget kíván. Vizsgáljuk meg azért lelkiismeretünket és bánjuk meg bűneinket, hogy testünket és lelkünket egészen átadhassuk Urunk szolgálatára.

KYRIE-LITÁNIA
Jézus Krisztus, Aki részt adtál nekünk szenvedéseidből:
Uram, irgalmazz!
Jézus Krisztus, Aki reánk bíztad a kinyilatkoztatás teljességét:
Krisztus, kegyelmezz!
Jézus Krisztus, Aki az önfeláldozó szeretetet adtad az Újszövetség parancsául:
Uram, irgalmazz!

SZENTLECKE Kol 1, 24-29
Jézus Krisztus a teremtés középpontja, Aki Által és Akiért lett minden. Isten úgy akarta, hogy benne jussunk el a megdicsőülésre. Ehhez nem csak ragaszkodni kell Jézushoz, hanem Vele egyesülni a szenvedéseinkkel, hogy egyesülhessünk Vele a megdicsőülésben is.

EVANGÉLIUM Jn 15, 9-17
Urunk, Jézus Krisztus új szövetséget kötött az egész emberiséggel. A szövetség egyetlen parancsául a szeretet parancsát adta. Mindazok, akik egybenőttek Vele, a szeretet parancsának teljesítésével nyerik el a mennyei Atya Országát.

EGYETEMES KÖNYÖRGÉSEK
Testvéreim! Kérjük Urunkat, Jézus Krisztust, hogy küldjön Egyházának bátor hithirdetőket, akik ha kell, vérüket sem kímélik Isten Országának terjedéséért. Imádkozzunk közösen:

1. Hívj, Urunk, ifjakat szolgálatodra, akik mindent elhagyva követnek Téged.
  2. Add, Urunk, hogy püspökeink és papjaink a vértanúk hitével és bátorságával hirdessék evangéliumodat.
  3. Erősíts minket, Urunk, hogy mi is hűségesek maradjunk hitünkhöz és Egyházadhoz.
  4. Vonzz minket is magadhoz, hogy szent Tested vételével a vértanúk erejét kapjuk.
  5. Add, hogy a szentek példája és közbenjárása az életszentségre vezessen minket is.
Urunk, Jézus Krisztus! A vértanúk vére nemcsak a bátor hitvallás bizonysága, hanem a küzdő Egyház ereje, és új kegyelmek forrása. Kérünk, Szent Fidél közbenjárására adj Egyházadnak új hivatásokat, akik a vértanúk bátorságával és hitével egyre közelebb vezetnek Hozzád, Aki élsz és uralkodol mindörökkön örökké.