Továbbra is várják az egyházmegyei hivatalok a pályaműveket a Katolikus Kulturális Hetek keretében meghirdetett vers- és novellaíró pályázatra!

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében vers- és novellaíró pályázatot hirdet „Szépirodalmi pályázat Árpád-házi Szent Erzsébet életéről” címmel.

A pályázat célja, hogy a résztvevők a szépirodalom eszközeivel bemutassák Egyházunk példaadó szentje, Árpád-házi Szent Erzsébet életét, tetteit, csodáit.

A pályázatokat kizárólag az egyházmegyei hivatalokba küldhetik a jelentkezők.

A pályázatok beküldési határideje: 2019. október 10.

Az országos zsűrizésre beküldött pályaművek eredményhirdetésére, valamint a legjobbnak ítélt alkotások kiállításon történő bemutatására 2019. november 19-én, a Szent Erzsébet rózsája díjátadó ünnepség keretében kerül sor.

A részletes információk a mellékletekben olvashatóak.

MKPK Sajtószolgálat